Документація
З чого розпочати роботу? Перші кроки.
Розглянемо найпоширеніші питання щодо налаштування та роботи застосунка.
Додавання API ключа
Відкрийте налаштування застосунка. На вкладці "Ключі API" натисніть "Додати аккаунт логістичного оператора"
У вікні заповніть необхідні дані і натисніть "додати".
Як отримати ключ API оператора ви побачите у вікні "Нове підключення", вибравши необхідного оператора.
Налаштування API ключа
Відкрийте налаштування застосунка. Натисніть на вибраному ключі. У діалозі, що розкрився, задайте налаштування ключа. Ці налаштування будуть використовуватися для створення ТТН під час вибору ключа у формі створення ТТН в угоді.
B2B та довгі контракти (кілька ТТН в угоді)
Ви можете створювати необмежену кількість ТТН для угоди, що є зручним для створення відправлень по філіальній мережі або якщо у вас довгі контракти і згодом у них необхідно додавати ТТН.
Усі ТТН опитуються на Новій пошті та на вкладці "Список ТТН" можна побачити актуальні статуси, але тільки одна ТТН, призначена як "основна" для угоди, переводить її по стадіях. Перша ТТН в угоді автоматично призначається як основна, якщо необхідно вибрати ТТН для трекінгу угод - натисніть на ТТН і в меню виберіть "Зробити основною".
Можливість додавати кілька ТТН до угоди можна відключити в налаштуваннях ключа - параметр "кілька ТТН в угоді".
Рекомендуємо без потреби не включати цей режим, т.я. ви можете заплутатися яка з ттн "основна" і угода у вас буде перемикатися не так, як ви очікуєте, тобто за іншою ттн.
Якщо кілька ключів, як вибрати ключ за замовчуванням
Якщо у вас зареєстровано кілька ключів, вам ця інформація буде корисною:
Доданий параметр "за замовчуванням для напрямку", ключ можна вибирати як основний для конкретного напрямку (воронки) угод або для всіх напрямків (воронок) за замовчуванням. Якщо ключ вибраний як основний, він автоматично вибирається при створенні ТТН з відповідними налаштуваннями відправника.
Заміна ключа апі
Якщо Вам потрібно замінити ключ API, це можна зробити в налаштуваннях ключа. При цьому всі налаштування зберігаються.
Потрібно:
1. Вибрати ключ, у якому хочете змінити ключ API.
2. Зберегти новий ключ у полі ключ API вибраного ключа.
3. Зберегти налаштування ключа.
4. Оновити сторінку налаштувань, щоб з нового облікового запису завантажилися нові відправники.
5. Відкрити налаштування ключа, перевірити, що завантадились нові відправники - з нового облікового запису.
6. Ще раз зберегти налаштування, щоб оновився відправник за умовчанням для створення ТТН.
Якщо не зробити пункти 4-6 при створенні новим ключем ви отримаєте помилку, що відправник не належить цьому користувачеві (оскільки будуть використані старі відправники з минулого ключа).
Якщо ключ API з іншого кабінету Нової Пошти, то ви не зможете керувати (видаляти, оформляти повернення, друкувати, також не оформиться автоповернення з помилкою "цей документ не належить цьому користувачу") ТТН, створені з попереднім ключем. Трекінг (відстеження статусів та переміщення угод по воронці) існуючих ТТН завершиться коректно.
Щоб змінити у ключі не тільки ключ API, але й Оператора - спочатку виберіть "Тип оператора" в налаштуваннях ключа, потім повторіть п.1-6
Оплата ключа
Процес оплати ключа є максимально простим. При новому підключенні у першого ключа – 14 днів безкоштовного періоду для тестування.
Після закінчення безкоштовного періоду програма запропонує зробити оплату. Можна вибрати щомісячну оплату та щорічну (щорічна вигідніше), але якщо ви відчуваєте, що вам необхідно ще познайомитися з застосунком, то можна сплатити місяць, а потім коли ви зрозумієте, що вам все підходить – річну.
Сплатити ключ можна або у вікні Create shipment угоди (після закінчення безкоштовного періоду) або в налаштуваннях ключа на сторінці налаштувань застосунка, вибравши необхідний ключ, а потім у його налаштуваннях опцію "сплатити зараз".
Також за 3 дні до закінчення ключів додаток покаже нагадування про закінчення ключів та запропонує зробити оплату.
При оплаті карткою автоматично включається регулярний платіж, це зручно так як раптово не відключається застосунок і ваші бізнес-процеси не зупиняються (у цьому сенсі річна підписка краще, тому немає необхідності стежити за тим, щоб картка, якою здійснювалася оплата була активна і на неї були гроші), але якщо ви інтегратор і вирішили оплатити клієнту перший місяць своєю карткою, то підписку (автоподовження) потрібно після оплати відключити в налаштуваннях ключа.
Якщо у вас більше 3-х ключів, то за умови 3-х активних ключів перші 50 ключів продовжуються автоматично. Кожні наступні 50 ключів сплачуються додатково як 1 ключ.
Це зручно, якщо у вас велика кількість різних ключів і кабінетів різних операторів.
Додавання необхідних користувацьких полів
Для роботи застосунка додайте як мінімум поля "Номер ТТН" та "Статус ТТН".
При створенні ТТН у полі Номер ТТН збережеться номер створеної ТТН. Якщо в угоді немає ТТН, то зберігши (або передавши через API CRM) у полі номер ТТН у полі "Номер ТТН" автоматично включиться трекінг цієї ТТН в угоді.
У полі "Статус ТТН" зберігається актуальний статус ТТН на всьому шляхі ТТН.
Зверніть увагу, що для 100% коректної роботи поля бажано створювати із застосунка, оскільки вони створюються необхідних типів даних із необхідними значеннями спискових полів.
При використанні вже створених полів і невідповідності типів даних є можливість некоректної роботи трекінгу, програма не зможе зберегти дані в угоду.
Якщо одержувач-фізособа:
Прізвище, Ім'я, По-батькові, телефон отримувача - з полів контакту в угоді.
Одержувач-юрособа:
Назва організації - з картки підприємства у угоді.
Код ЄДРПОУ – ЄДРПОУ з реквізитів компанії в угоді.
Контактні особи – контактні особи компанії в угоді.
Поле 1. Номер ТТН - якщо є активний ключ і налаштовано поле Номер ТТН, то достатньо до нього додати номер ТТН і трекінг увімкнеться автоматично
Поля 2,3,4,5. Зберігають відповідні дані у поля угоди.
Поле 6. Адреса доставки - інформаційне поле, в яке передаються дані про доставку з угоди для зручності менеджера, який вноситиме дані в ТТН.
Поле 7. У деяких клієнтів сума післяплати відрізняється від суми угоди. Для цього додане користувацьке поле - накладений платіж. Якщо воно не встановлено або не заповнене в угоді, то за умовчанням післяплата встановлює в розмірі суми угоди.
Зворотня доставка вимикається автоматично, якщо в цьому полі сума 0, так само якщо поле не налаштоване та сума замовлення 0.
Зверніть увагу, це поле бажано використовувати разом з роботами, які при зміні суми угоди оновлюватимуть суму в цьому полі. Для чого це потрібно? Наприклад, кейс, ви створили ТТН, в це поле збереглася сума післяплати, вам передзвонили попросили на замовлення додати ще товари, ви видаляєте ТТН, додаєте товари в угоду, але т.к. у цьому полі є збережена сума від попередньої ттн в нової ттн сума післяплати залишиться попередньої, тобто. менше, ніж нова сума угоди, т.к. вона завантажиться з поля післяплати, тому при зміні суми угоди потрібно роботом в цьому полі суму оновлювати.
Поле 8. Що відображати у розділі "Номер замовлення" ТТН. Існує варіант ID або найменування угоди.
Поле 9,10. Місто та відділення нової пошти:
Місто, Область та Район передаються через кому в полі Місто отримувача (можуть у дужках, як наприклад з Хорошопа), у будь-якому порядку:
- для області на початку або в кінці рядка "обл." або "область", великими чи маленькими літерами.
- для району - "р-н" чи "район" великими чи маленькими літерами.
- для населеного пункту "г", "смт" тощо. - Ігноруються.
Наприклад – смт. Борова, Фастівський р-н, Київська обл.
Назви міст, областей та район мають починатися з великої літери.
Поле ВІДДІЛЕННЯ можна передавати як просто числом так і у повному форматі (Відділення №ХХХ і т.д.), у такому разі число після символу № експортується як номер відділення та використовується для створення ТТН, решта даних ігнорується.
Зверніть увагу, що є два режими роботи - передача рядком МІСТО та ВІДДІЛЕННЯ, або вибір із довідника. Якщо, наприклад, передасте МІСТО рядком, а відділення спробуєте вибрати з довідника, то список відділень буде порожній, т.к. необхідний пошуку відділення ідентифікатор міста передається при виборі його з довідника міст, тому МІСТО і ВІДДІЛЕННЯ потрібно передавати або рядком з угоди, або вибирати з довідників у формі ттн.
По можливості слід віддавати перевагу класичному способу вибору міста та номера відділення (вибору з довідників у формі ТТН), або не зайвим буде після створення ТТН переконатися, що Нова Пошта розпізнала коректно населений пункт (не повинно бути скорочень та помилок у назві області, району та тим паче населеного пункту), т.к. бувають випадки, коли за наявності двох сіл з різних областей з однаковими назвами Нова Пошта обирає населений пункт з іншої області, незважаючи на те, що ми передаємо коректно те, що ви передаєте нам як область та район. Тому при передачі МІСТА та ВІДДІЛЕННЯ рядком, після створення ми нагадуємо про необхідність перевірити створену ТТН.
Так само, якщо у вас з інших інтеграцій або кошика сайту передається ідентифікатор відділення – його також можна передавати в поле – Номер відділення, місто можна не передавати і застосунок сам розпізнає однозначно і місто та відділення одержувача. Такий сценарій, наприклад, застосовують інтеграції з маркетплейсами.
Зверніть увагу, що Нова Пошта та Укрпошта можуть приймати як текст так і ідентифікатори.
Поле 11,12,13. Вулиця, будинок та квартира отримувача при адресній доставці.
МІСТО І ВУЛИЦЮ потрібно передавати в парі за згодою. Або вибирати з довідника, інакше ви отримаєте помилку під час створення ТТН.
14. Хто платить за доставку?
Для того щоб його використовувати створіть користувацьке поле "список" для угоди та додайте до нього два значення Sender та Recipient.
У налаштуваннях застосунка налаштуйте відповідність.
Поле 15. Хто платить за зворотну доставку, список:
Recipient
Sender
Поле 16. Форма оплати, список:
NonCash
Cash
Поле 17. Технологія доставки, список:
DoorsDoors
DoorsWarehouse
WarehouseWarehouse
WarehouseDoors
Поле 18. Зворотня доставка, перелік:
ні
Documents
Money
Інші
Поле 19. Опис відправлення
рядок
Поле 20. Оголошена вартість (страхування)
число
Поле 21. У полі Додаткова інформація є можливість завантажувати дані як з поля користувача і список товарів з угоди (можливість повинна бути включена в налаштуваннях ключа - параметр "список товарів у додатковій інформації ТТН"), дуже часто цим користуються наші клієнти, ці дані відображаються в ТТН під час друку. Нова пошта встановлює обмеження – не більше 100 символів, яке для зручності відображається під час створення ТТН. Якщо налаштовано відповідність з користувацьким полем і параметр "список товарів у додаткової інформації ТТН" вимкнений, то дані в це поле ТТН будуть завантажуватися з поля користувача.
Поле 22. Надсилати SMS на це замовлення?
Можливість відключати відправку SMS для конкретного замовлення. Поле типу так/ні (логічне). За умовчанням має значення - ТАК, тому якщо не заповнено або стоїть галочка (режим ТАК), то смс будуть на замовлення відправлятися, якщо натиснути на це поле і залишити без галочки - це режим НІ - означає, що смс на це замовлення відправляти не потрібно .
Поля 23,24,25,26 - властивості товару: Вага, довжина, ширина та висота.
Тепер обсяг та вага посилки вважаються автоматично. Вам залишається заповнити параметри габаритів та ваги в товарі та під час створення ТТН вибрати шаблон, який називається "параметри з властивостей товарів"
Поле 27 ПІБ Одержувача – розбивається на Прізвище Ім'я По батькові та заповнюється у відповідні поля форми ТТН.
Поле 28 Телефон отримувача. Якщо ви використовуєте відправку SMS, вводьте телефон у міжнародному форматі.
Поле 29,30,31. Загальні характеристики габаритів та ваги посилки. Іспортуються з угоди, зберігаються у угоді під час створення ТТН.
Поле 32, 33. Місто і відділення відправника - зберігаються у угоді, передавати у ТТН не можна, т.к. При створенні ТТН Нова Пошта приймає лише ідентифікатори з довідників, які доступні у формі під час створення та автоматичного заповнення з налаштувань ключа.
Поле 34. Дата відправки можна передавати до ТТН та зберігати назад до угоди.
Поле 35. Усі ТТН угоди (працює разом із режимом " кілька ттн в угоді " ). У цьому полі з увімкненим режимом "Кілька ТТН в угоді" зберігаються всі ТТН, додані до угоди у форматі XY...YZ,
де X – ідентифікатор оператора (N – нова пошта, U – УкрПошта тощо), Y..Y – номер ТТН, Z – тип відправлення.
Поле 36. ЄДРПОУ компанії одержувача - використовується, якщо вам необхідно передати ЄДРПОУ не з реквізитів компанії, а з поля в угоді.
Поле 37. АВТОПОВЕРНЕННЯ. Якщо у вас передоплата і післяплата вимкнена ви можете в це поле передати "0"(нуль) і АВТОПОВЕРНЕННЯ в для цієї ТТН так само буде відключено і посилка буде знаходитися на пошті поки її не забере одержувач (врахуйте, що може початися платне зберігання і необхідно про це повідомити одержувача).
Поле 38. Підйом на поверх (формат X – поверх без ліфта, XL – поверх з ліфтом, де X – номер поверху)
Поле 39. Номер упаковки (послуга Нової Пошти)
Всі користувацьки поля, які використовуються в роботі застосунка, налаштовуються в розділі "Налаштування користувацьких полів" на вкладці "Загальні налаштування" на сторінці налаштування застосунка Логістика sync.
Після налаштування полів для товару не забудьте їх "відобразити" у товарі, для угоди - у угоді.
Якщо значення поля користувача не встановлено, то інформація береться з налаштувань ключа.
Також зверніть увагу, що для зручності при створенні ТТН автоматично вибирається тип одержувача "Організація", якщо до угоди прив'язана компанія, в іншому випадку встановлюється тип одержувача "Приватна особа" - якщо в налаштуваннях ключа вибрано параметр "автоматичний вибір" для типу одержувача, якщо обрано організацію чи приватну особу, то обиратимуться вони.
Налаштування воронки стадій для автоматичного переміщення угод
Напрямки (Воронки)
В застосунку є підтримка напрямків (воронок). Ви можете налаштовувати відповідність статусів логістичних операторів незалежно для кожного напрямку (воронки) та здійснювати трекінг ТТН у кожному з них.
Для початку необхідно додати потрібні напрямки (воронки), визначитися з необхідними стадіями та налаштувати воронки продажів. Це можна зробити в розділі Setup->Customization->Pipelines.
Після налаштування напрямків (воронок) необхідно перейти в налаштування Логістика sync на вкладку загальні налаштування, додати потрібні напрямки (воронки) та налаштувати відповідність статусів логістичних операторів.
Тепер можна сміливо створювати замовлення у потрібних напрямках і вони переміщатимуться необхідними стадіями. А якщо ви прив'яжете до стадій роботи, то в залежності від потрібної події відправлятимуться SMS клієнтам або ставитимуть завдання відповідальним менеджерам.
Об'ємні воронки, що це таке?
Відповідно до Ваших бізнес-процесів ви можете використовувати напрямки для зручності сегментування процесів. Тепер, налаштувавши відповідні стадії у необхідних воронках, ТТН разом із угодою переміщатиметься відповідно до цих стадій, тобто. Ви можете створити ТТН у початковій воронці, рознести угоди по різних воронках і продовжити трекінг у нових.
Налаштування та оновлення стадій угод
Логістика sync може працювати з різними напрямками (воронками) угод. Статуси Логістичних операторів можна налаштовувати окремо для кожної воронки.
Спочатку необхідно визначитися з воронкою, тобто. які ключові точки контролю вам потрібні в процесі виконання замовлення, до яких у вас прив'язані роботи, які ставлять завдання менеджерам, надсилають інформацію покупцям і т.д.
Наприклад, стадії в CRM можуть бути:
Стадія 1. Нова угода
Стадія 2. Узгодження
Стадія 3. Отримання оплати
Стадія 4. Відправлення товару (надсилання sms з номером накладної)
Стадія 4.4 Товар у дорозі
Стадія 5. Товар Прибув (повідомлення покупця про необхідність забрати товар)
Стадія 6. 3 дня на пошті - повідомлення менеджеру про необхідність контролю.
Стадія 7. Замовлення виконано - смс подяки (отриманий товар без післяплати або з послугою контроль оплати - переказ післяплати на р/c)
Стадія 7.1 Замовлення виконано - смс подяки, Гроші відправлені (отримано товар і сплачено післяплату, післяплату відправлено готівкою у відділення відправника)
Стадія 7.2 Гроші отримані (накладений платіж отримано відправником готівкою у відділенні)
Стадія 8. Відмова від отримання – повідомлення менеджеру про необхідність взяти зворотний зв'язок
Стадія 9. Оформлено повернення
Стадія 10. Повернення прибуло, необхідно забрати - повідомлення на склад
Стадія 11. Повернення забрано
Після визначення стадій воронки необхідно зайти в налаштування застосунка Логістика sync і налаштувати відповідність необхідних статусів Логістичних операторів підготовленим стадіям воронки (описані вище).
Як правило, використовуються наступні відповідності стадій та статусів Нової Пошти (НП)
Стадія 4 - статус НП 1 (відразу після створення ТТН) або статус НП 4 та 41 (фактична відправка товару на НП)
Стадія 4.4 - статус НП 5,6,104 (у дорозі)
Стадія 5 - статус НП 7 та 8 (доставка у відділення), 101 (адресна доставка)
Стадія 6 – статус НП 6663 (3 дні на пошті)
Стадія 7 – статус НП 9,106. (кінцева стадія - успіх, в статус 9 переводяться отримані посилки з контролем оплати або без післяплати)
Стадія 7.1 - статус НП 10 (у статус 10 переводяться посилки з післяплатою - посилка отримана, післяплату відправлено)
Стадія 7.2 - статус НП 11 (кінцева стадія - успіх, післяплата отримана відправником посилки).
Стадія 8 – статус НП 102, 103, 108
У разі відмови оформлення повернення відбувається автоматично згідно з умовами автоповернення, налаштованими у налаштуваннях ключа. У налаштуваннях ключа ви можете увімкнути параметр "Автоповернення якщо відмовилися від отримання" та автоповернення
Стадія 9 - статус НП 7777 (оформлено повернення)
Стадія 10 – статус НП 8888 (прибуло повернення)
Стадія 11 - статус НП 9999 (кінцева стадія - провал, забрано повернення)
Ви завжди можете налаштувати воронку відповідно до своїх потреб та бізнес-процесів.
Регламент поновлення угод 1 раз на годину 24/7.
Користувальницькі поля ТТН, статус, дата та вартість - оновлюються в момент створення ТТН і при оновленні стадії, але не частіше ніж 1 раз на годину.
Переконайтеся, що у вас налаштовані користувацькі поля.
UPD стежте, щоб у вас були призначені всі кінцеві стадії, т.к. якщо ТТН перейшла до однієї з непризначених стадій - угода залишиться на минулій стадії
UPD2 якщо стадія не була призначена або змінена після зміни статусу ТТН, то наступна зміна стадії буде при русі ТТН по воронці на Новій Пошті. Відповідно, якщо у вас ТТН потрапила в кінцевий статус і на цей момент не була призначена відповідна стадія або вона була змінена після зміни статусу, то угода залишиться на тій стадії, яка була налаштована (або не налаштована) в момент зміни статусу на Новій Пошті.
UPD3 зверніть увагу, що трекінг (перемикання стадій угод) здійснюється тільки у відкритих угодах, закриті угоди не відстежуються.
UPD4 якщо з будь-яких причин у конкретній угоді за вашими бізнес-сценаріями потрібно відключити трекінг - налаштуйте поле "Вимкнути трекінг" і роботом у ньому встановлюйте відповідне значення.
Як враховувати угоди з післяплатою та передоплатою
Як правило, наші користувачі роблять такі налаштування:
1. Налаштовують користувальницьке поле "накладений платіж", в яке передають роботом суму замовлення, або "0" (нуль) якщо передоплата і потрібно відключити післяплату.
2. Налаштовують статус 9 - посилка отримана та 10 - посилка отримана і є накладений платіж на одну стадію, наприклад "товар забрали".
3. При переході в цю стадію перевіряють роботом, якщо поле накладений платіж "0"(нуль), то відправляють угоду в "успішні", якщо не "0"(нуль) означає вона перейде далі в стадію 11 - товар забрали та гроші отримані, яку ви налаштуєте як "успішна".
4. На практиці навіть з післяплатами ттн бувають потрапляють не в 10й, а в 9й статус і далі в 11й не перемикаються, у вашому випадку вони залишаться в стадії "товар забрали" і менеджеру потрібно буде звернути на них увагу.
Якщо необхідні стадії налаштовані, а угода не переміщається
Бувають ситуації коли застосунок отримує помилку доступу - Access Denied, Wrong authorization data, Unable to authorize user, The user does not have access to the application, 401-Unauthorized з боку вашої CRM.
Дуже часто подібні помилки виникають, якщо ви встановлювали/налаштовували застосунок не самі, а за допомогою інших людей, або прав цих користувачів не вистачає для оновлення всіх угод. Застосунок запам'ятовує права доступу їхнього облікового запису і після видалення його з порталу відповідно отримує помилку доступу. Тому після налаштування рекомендується відкрити застосунок вашого постійного (який ви не маєте наміру видаляти) обліковим записом з правами адміністратора та встановити її права для роботи програми.
Так само через те, що користувачі оплачуються окремо, може виникати помилка Payment required, тому важливо! дати застосунку права того користувача, який матиме максимальний доступ до угод для оновлення і так само, який буде активний (постійно оплачуватись crm), т.я. якщо користувач буде не сплачений - при спробі доступу до API поверне помилку - Payment required (необхідна оплата) і угода не буде оновлена. Тому рекомендується відкрити застосунок вашим постійним (який ви не маєте наміру видаляти) обліковим записом з правами адміністратора і який активний (оплачується) з боку CRM і встановити його права для роботи застосунку.
для цього:
Відкрийте налаштування застосунку Логістика sync від імені користувача з адміністративними правами або користувача, який має доступ до зміни всіх угод, для яких потрібна функція Логістики.
зайдіть на вкладку "Загальні налаштування"
внизу натисніть на посилання - встановити права доступу для оновлення стадій угод
4. натисніть "встановити права" і таким чином права поточного користувача будуть присвоєні застосунку для роботи у фоновому режимі для коректного переміщення угод по стадіях за для уникнення помилок - Access Denied, Wrong authorization data, Unable to authorize user, а також Payment required з боку CRM.
Якщо змінюєте воронку (видаляєте або додаєте стадії)
ВАЖЛИВО, при внесенні змін у воронку (зміна, видалення стадій) - оновіть налаштування статусів у Логістика sync.
Для цього зайдіть на сторінку налаштувань застосунка Логістика sync. На вкладці загальні налаштування - виберіть налаштування для потрібного напрямку (воронки), перегляньте які стадії призначені, переконайтеся, що у всіх стадіях призначена стадія (не повинно бути порожніх значень) або вибрано "пропустити", внесіть необхідні зміни та збережіть.
Якщо Логістика sync не знає про те, що ви видалили стадію, то при спробі зміни неіснуючої стадії угода не переміщатиметься по вирві.
Якщо ви додаєте для трекінгу ТТН у застосунок через поле Номер ТТН також перевірте чи оплачені ваші ключі в додатку. Якщо оплата ключа прострочена, трекінг працювати не буде. Після оплати ключа виділіть угоди, в яких не спрацював трекінг, перемістіть у будь-яку стадію, додаток отримає подію зміни угоди, імпортує ТТН з поля Номер ТТН і рознесе угоди відповідно до налаштувань статусів у додатку.
🔥 Рекомендація. 🔥
Опитування ТТН на серверах операторів відбувається 1 раз на годину.
Якщо зміна статусів потрапляє в один інтервал (між опитуваннями), то застосунок отримає новий статус, минаючи попередній.
Статус 9 - посилка отримана і 10 - післяплату відправлено одержувачу - це два статуси ймовірність перемикання обох протягом 1 години дуже висока.
Врахуйте це при налаштуванні стадій отримання посилки, якщо у вас для трекінгу використовується крайній статус - 9 посилка отримана, велика ймовірність, що частина угод так і залишаться в стадії "прибув у відділення", тому що посилка протягом години переключиться в статус 10 та додаток про статус 9 просто не дізнається, тому налаштуйте на стадію "надсилка отримана" так само статус 10.
У випадку з контролем оплати (у юросіб) крайній статус для успішних відправок - це 9 і в будь-якому випадку угода переміститься в "посилку отримано".
Успішного трекінгу!
Інтеграція із SMS провайдером TurboSMS
Тепер ви можете без налаштування додаткових роботів розсилати SMS повідомлення з інформацією про хід виконання доставки товару із застосунка Логістика sync.
Як це працює?
Етап 1 - налаштування https://turbosms.ua/
1. Вам необхідно зареєструвати обліковий запис.
2. В особистому кабінеті turboSMS подати на реєстрацію альфаімя, від імені якого надсилатимуться SMS вашої компанії в розділі "Підписи". Поки альфаімя проходить процес валідації, ваші SMS будуть відправлятися від стандартного імені. Подати альфаімя на реєстрацію необхідно, без нього послуга відправки SMS через шлюз не працюватиме. Якщо пройдено всі формальні процедури, реєстрація займе 1-2 тижні.
3. У розділі SMS шлюз->підключення до шлюзу кабінету turboSMS вибрати:
Спосіб підключення: SOAP
Підтримувані канали створення повідомлень: SOAP
задати логін та пароль SMS шлюзу.
Етап 2 – налаштування SMS у Логістика sync
1. У розділі загальні налаштування -> налаштування інтеграції з turboSMS пропишіть дані з Етап 1 – логін, пароль, альфаімя. Перевірте, чи надсилаються SMS (перевірити налаштування інтеграції з TurboSMS). Виберіть "увімкнути" для потрібного ключа Логістика sync та збережіть налаштування. Зауважте, що для кожного ключа логістика sync можна прив'язати окреме альфам'я.
2. У розділі налаштування статусів для направлення (воронки) навпроти потрібного статусу додайте шаблон SMS. Якщо шаблон не додано, то на цій стадії SMS не надсилатиметься. У шаблоні можна використовувати змінні ТТН, дату та час доставки. Обов'язково після додавання шаблонів у вибраному напрямку натисніть "Зберігати статуси та зміни шаблонів SMS".
3. Для успішного відправлення SMS телефон отримувача має бути в міжнародному форматі +380хх...
4. Створіть тестове замовлення зі своїм номером телефону та переконайтеся, що під час переходу на нову стадію надсилається SMS відповідно до налаштованого шаблону.
UPD Впроваджено принцип дозволеного часу надсилання смс. Вікно відправки автоматично з 8 ранку до 8 вечора, але ви можете звузити його, задаючи необхідний діапазон відправки в налаштуваннях програми в розділі інтеграція з turboSMS.
UPD2 Додана можливість відключати відправку SMS для конкретного замовлення.
Для цього налаштуйте поле користувача "Відправлять SMS на це замовлення?" та виведіть в угоді налаштоване поле.
Поле типу так/ні (логічне)
За замовчуванням має значення - ні, тому смс не будуть на замовлення відправлятися, якщо натиснути на це поле і вставити галочку - це режим ТАК - означає, що смс на це замовлення потрібно відправляти.
Якщо за замовчуванням потрібно відправляти SMS і налаштовано поле "Відправлять SMS на це замовлення?" у налаштуваннях цього поля в розділі Setup->Customization->Modules and Fields->Deals встановіть значення за промовчанням "Активовано за замовчуванням" (Active by default).
Початок роботи. Створення ТТН. Додавання вже створених ТТН для трекінгу
Створення ТТН вручну
У цьому режимі достатньо відкрити форму Create Shipment в угоді, заповнити необхідні поля. Натиснути "Створити ТТН". Якщо дані коректно заповнені у формі ТТН, з'явиться Номер ТТН.
Якщо налаштовані поля користувача і в них підготовлені дані вручну менеджером або передані через API вашої CRM, то при відкритті форми "Create Shipment" передані дані заповнять поля форми створення ТТН.
Якщо дані не повні або не коректні, програма поверне помилку, яку йому повертає логістичний оператор. Необхідно усунути помилку та натиснути "Створити ТТН" ще раз.
Створення ТТН автоматично
Застосунок може створити ТТН автоматично із заздалегідь підготовлених даних. Або з попередньо збережених даних в чернетці (кнопка "зберегти чернетку" у формі створення ТТН) або підготовлених даних у полях угоди користувача.
Для того, щоб додаток створив ТТН, автоматично необхідно перемістити угоду роботом або вручну в попередньо налагоджену стадію.
Автоматичне створення ТТН - при переведенні угоди на стадію зіставлену з цим статусом додаток спробує створити ТТН автоматично
Помилка автоматичного створення ТТН - якщо під час автоматичного створення сталася помилка, застосунок переведе угоду в стадію, зіставлену з цим статусом. Помилка збережеться у примітках угоди.
Додавання вже створених ТТН для трекінгу
У застосунку є можливість додавати ТТН для трекінгу, створених в інших сервісах.
Це можна зробити вручну в угоді в "Create Shipment", для цього необхідно:
відкрити в угоді форму "Create Shipment"
натиснути "Додати ТТН"
обрати обліковий запис, якому належить ТТН або обліковий запис оператора, яким створено ТТН, додати номер ТТН і натиснути "Додати"
також якщо налаштовано поле угоди "Номер ТТН" і до нього додано ТТН вручну менеджером або через API CRM, угода опитається і ТТН додасться для трекінгу.
Після того, як ТТН додано до угоди, угода також буде переміщуватися відповідно до налаштованих статусів у застосунку.
Зверніть увагу, щоб ТТН додалася для трекінгу ключ API відповідного оператора має бути активним (оплаченим у застосунку). Якщо ключ API не був активним, то після його оплати в застосунку необхідно перемістити угоди, в яких не увімкнувся трекінг у будь-яку стадію, після цього угода опитається, додасться ТТН і угоди перемістяться згідно з актуальним статусом, налаштованим у застосунку.
Якщо ви використовуєте застосунок для трекінгу ТТН, яка додається автоматично, рекомендуємо також налаштувати поле "Статус ТТН", в якому незалежно від налаштованих статусів у застосунку буде зберігатися поточний актуальний статус ТТН.
Страховка
За замовчуванням страховка = сума післяплати. Якщо післяплата не вказана і не зазначена явно страховка, то вона встановлюється у розмірі мінімальної суми, яка не обкладається комісією з боку Нової Пошти - 200 грн.
Якщо потрібно передавати довільну суму, налаштуйте поле "оголошена вартість"
Для налаштування поля відкрийте настройки програми -> Загальні налаштування -> Налаштування користувацьких полів.
Накладений платіж, контроль оплати (переказ на рахунок юрособи), переказ на VISA/MASTERCARD
ВАЖЛИВО! Для тих, хто використовує контроль оплати, зверніть увагу!
У зв'язку з тим, що виникає плутанина з післяплатою і контролем оплати тепер все прив'язано до параметра зворотня доставка. Якщо вона увімкнена у параметрах ТТН при створенні, то буде накладений платіж або безготівковий розрахунок (якщо увімкнено контроль оплати), якщо зворотна доставка вимкнена, то ні готівкової, ні безготівкової зворотної доставки не буде. Прошу це врахувати під час створення ТТН.
Для тих, хто не користується контролем оплати:
контроль оплати - це послуга Нової Пошти з переказу післяплати безготівковим розрахунком на розрахунковий рахунок юрособи. Щоб скористатися цією послугою, вам необхідно:
1. Укласти Договір з Новою Поштою від імені юридичної особи.
2. Договір із Новапей.
3. За допомогою менеджера Нової Пошти, який закріплений за вами, активувати послугу "контроль оплати" з боку Нової Пошти.
4. Включити контроль оплати в налаштуваннях ключа у програмі.
5. Зберегти налаштування ключа.
6. Використовуючи цей ключ, створити TTН зі зворотною доставкою "грошовий переказ" та переконатися, що після створення TTН на роздруківці є позначка з послугою "контроль оплати" - це означає, що послуга успішно активована.
7. Якщо позначки немає, повторіть пункти 4-6.
8. Якщо під час створення ТТН із увімкненою послугою "контроль оплати" Нова Пошта повертає помилку - "послуга контроль оплати недоступна". Зверніться до вашого менеджера на НП і перевірте, чи включено послугу "контроль оплати" для обраного ключа (кабінету НП) з боку Нової Пошти.
Для отримання додаткової інформації про договори з Новою Поштою та Новопей зверніться до гарячої лінії Нової Пошти.
Переказ післяплати для фізосіб у карту VISA або MASTERCARD працює ТІЛЬКИ через кабінет або додаток Нової Пошти, т.к. Платіжні системи пред'являють свої вимоги до транзакцій та Нова Пошта не надає цю послугу через API.
Автовідключення післяплати
Якщо встановлено користувацьке поле "накладений платіж", то сума післяплати береться з нього. Якщо поле не встановлено чи не заповнено, то сума післяплати береться із суми замовлення.
Якщо і в 1 і 2 випадках сума = 0 – зворотна доставка за замовчуванням вимкнена.
3 ДЕНЬ ЗБЕРІГАННЯ ТА АВТОПОВЕРНЕННЯ
Автоматичний режим повернення посилки:
Автоповернення від 5 до 14 днів зберігання. Налаштовується у ключі на всі ТТН. Так само може змінюватися або відключатися, при необхідності, для конкретної ТТН в угоді Create Shipment->Список ТТН -> натиснути на ТТН і змінити параметри автоповернення.
З урахуванням того, що є людський фактор і на практиці, навіть після відмови і вашої розмови з клієнтом він передумав відмовлятися і все-таки вирішив забрати посилку - автоповернення посилок у момент відмови відмінено і до закінчення зазначеного Вами терміну повернення посилка буде знаходитися у відділенні та її можна забрати "повторно". Якщо необхідно повернути посилку до дня повернення ви можете оформити повернення вручну. (див. нижче).
Режим автоповернення можна увімкнути у налаштуваннях ключа. Також можна активувати повернення при відмові.
З 12.03.2020 для спрощення обліку на Новій Пошті для зберігання рахуються всі календарні дні (так само вихідні та святкові). Також кількість безкоштовних днів зберігання збільшена до 7 для всіх клієнтів Нової Пошти. Згідно з цими змінами при розрахунку параметрів "АВТОПОВЕРНЕННЯ" і "ТРЕТІЙ ДЕНЬ ЗБЕРІГАННЯ" в застосунку враховуються всі календарні дні, тобто. якщо ви налаштували АВТОПОВЕРНЕННЯ через 7 ДНІВ - це означає, що посилка буде на відділенні 7 ДНІВ, з урахуванням дня прибуття, а після 16:00 сьомого календарного дня автоматично оформиться повернення посилки.
У додатку дні зберігання рахуються з дня прибуття до відділення.
Автоповернення оформляється після 16:00. Чому о 16:00? Щоб не нараховувалася плата за додатковий день зберігання необхідно оформити повернення до граничного часу відправлення "день у день" відділення, яке може в різних відділеннях бути різним, але в цілому, у великих і середніх містах це до 17:00-18:00
Статус – 3й день зберігання спрацює на третій день зберігання.
Якщо вам дзвонить клієнт і просить затримати посилку (не встигає забрати), то повернення завжди можна відключити для конкретної ТТН. Для цього необхідно в угоді зайти в Create Shipment->Список ТТН, натиснути на необхідну ТТН і вибрати автоповернення->відключено, або збільшити кількість днів до автоповернення.
Ручний режим повернення посилки:
Для повернення посилки вручну зайдіть в угоді Create Shipment->Список ТТН, натисніть на необхідну ТТН і виберіть Повернути зараз. Якщо ТТН оформлялася у додатку, то додаток спробує оформити повернення та повідомить відповідь Нової Пошти.
Якщо ви передумали повертати посилку і нова пошта не забороняє скасовувати повернення - у цьому меню виберіть "Скасувати повернення" і створена заявка на повернення буде скасована.
Якщо Нова Пошта вже надіслала посилку на розподільчий склад для повернення і забороняє зробити скасування при виконанні цієї процедури, застосунок вам про це повідомить.
Зверніть увагу, що якщо ТТН створена не в застосунку або з іншого кабінету Нової Пошти ніж той, що зареєстрований у застосунку, або ключ за допомогою якого було створено ТТН був видалений з налаштувань застосунка, то при спробі оформити повернення застосунок отримає відповідь від Нової Пошти - "Документ не належить даному користувачеві" та повернення оформлено не буде.
Якщо ви змінили налаштування автоповернення в ключі за промовчанням - це впливає на новостворені ТТН. У ТТН, які вже створені, автоповернення те, що використовувалося при створенні ТТН. Його можна змінити у формі ТТН (див. вище) або через поле угоди "Автоповернення" (попередньо необхідно налаштувати). У полі угоди "автоповернення" необхідно внести число днів зберігання до оформлення повернення, "0"(нуль) - автоповернення відключено.
Також зверніть увагу, що Нова Пошта дозволяє через API оформляти повернення посилок вартістю менше ніж 14 999 грн. При оформленні повернення посилки більшої вартості Нова Пошта видасть помилку – Вартість відправлення перевищує 14 999 грн. Повернення можливе лише при замовленні послуги. Відправником у відділенні. І повернення оформлене не буде.
Автоповернення для юросіб з філіальною структурою.
За замовчуванням повернення оформляються на відділення, з якого фактично було відправлена посилка, а не на відділення, вказане під час створення ТТН.
Якщо ви юрособа, у вас є договір з новою поштою та у вас відправки здійснюються з різних міст, а повернення потрібні на 1 конкретну адресу, то вам необхідно звернутися до вашого персонального менеджера на новій пошті та активувати цю послугу.
Зверніть увагу, щоб не було плутанини, так як у застосунку є свій вбудований механізм автоповернення, Якщо ви використовуєте механізм автоповернення через Нову Пошту, а не через застосунок, то в застосунку автоповернення необхідно вимкнути
Важливий момент. ТТН повертаються за допомогою ключа кабінету Нової Пошти, до якого вони прив'язані. Якщо ви змінюєте ключ в налаштуваннях ключа апі, то вам необхідно вручну проконтролювати повернення вже створених посилок.
При поверненні результат повернення записується в угоду у вигляді примітки. Так само є поле користувача "результат повернення", в яке записується або ідентифікатор повернення, якщо повернення оформлено успішно, або помилка, якщо не успішно. Цим полем ви зможете автоматизувати "контроль" повернень.
Переадресації та трекінг переадресацій
Додана можливість створювання переадресації ТТН.
Для цього зайдіть у Create Shipment у потрібній угоді. Відкрийте список ТТН і, натиснувши на потрібну ТТН, у меню виберіть - Переадресація.
Якщо ви передумали переадресовувати посилку і нова пошта не забороняє скасовувати переадресацію - у цьому меню виберіть "Скасувати переадресацію" і створена переадресація буде скасована.
Якщо Нова Пошта вже переадресувала посилку і забороняє зробити скасування при виконанні цієї процедури, додаток вам про це повідомить.
При переадресації в угоду додається нова ттн і на неї перемикається трекінг угоди. Кількість переадресацій необмежена – вся історія ТТН зберігається.
Друк ТТН
Запустили сервіс друку ТТН без прив'язки до ключів API.
Додано поле користувача "Зовнішнє посилання для друку ТТН", в якому зберігається посилання, в якому відсутня прив'язка до ключа апі вашого кабінету Нової Пошти, УкрПошти або Джастін.
Посилання можна надсилати третім особам-контрагентам, з якими ви взаємодієте. При зверненні до сервісу друку відкриється стікер pdf цієї ТТН.
Зверніть увагу, що посилання для зовнішнього друку генеруються лише для ТТН, зроблених у застосунку.
Сервіс друку використовує той ключ апі, за допомогою якого створювалася ТТН і якщо ви його замінили, то посилання стане не актуальним, перестворивши ТТН ви зможете отримати нове посилання.
Якщо посилання не актуальне, недійсне або прострочений ключ апі вашого облікового запису в застосунку на момент друку або вік ТТН більше 30 днів, то при спробі використовувати таке посилання сервіс видасть повідомлення - "Посилання неактуальне або друк недоступний".
Якщо посилання є актуальним і друк доступний у відповідь на запит, відкриється pdf.
Посилання для друку має вигляд:
Нова Пошта
https://prn3tn.onlinetechretail.com/f48d.../20450472479509/s
УкрПошта
https://prn3tn.onlinetechretail.com/551cfc04/0503135890903/s
В кінці посилання s – це ознака для друку стікера.
Якщо потрібний A4 – s потрібно замінити на a:
https://prn3tn.onlinetechretail.com/f48d.../20450472479509/a
Також можна друкувати ТТН із угоди
Груповий друк ТТН доступний на сторінці реєстрів. Див. Робота з Реєстрами.
Робота з Реєстрами
Тепер можна створювати реєстри із застосунка. Переглядати список ТТН порталу з вибіркою за ключом та датою створення.
Реєстри відкриваються у меню Shipment Registry.
Зверніть увагу, що ТТН можна додати до реєстру ті, що створені у застосунку. Також Нова пошта додає ТТН, створені не пізніше за вчорашню дату.
У списку ТТН ви зможете побачити прив'язку до угод та за необхідності відкрити потрібну угоду. Також роздрукувати реєстри або ТТН або видалити. Для друку доступні формати А4 та для принтера zebra розміром 85x85 та 100x100.
Список ТТН можна фільтрувати (в меню - фільтр) по стадії, номеру отримувача, номеру реєстру (якщо замість номера реєстру ввести пробіл, то покаже всі ттн за вибрані дати без реєстру), друкувати, видаляти, додавати/видаляти в/з реєстру, експортувати у CSV.